HABERLER

İş Yatırım’a GlassHouse Çözümü

İş Yatırım’ın tüm yedekleme operasyonunu GlassHouse Türkiye ekibi yönetiyor.

 

Proje Özeti;

 1996 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından kurulan İş Yatırım yerliyabancı bireysel ve kurumsal yatırımcılara, geleneksel alım-satım aracılığının yanı sıra; Kurumsal Finansman, Yatırım Danışmanlığı, Portföy Yönetimi ve Aracılık hizmetleri sunmaktadır.

Öncü ve yenilikçi kimliğine uygun olarak, geliştirdiği ürün ve hizmetlerle de dikkat çeken İş Yatırım, teknolojik gelişmeleri de yakından takip ediyor. Bu kapsamda hizmet sürekliliğini sağlamada önemli bir yeri olan yedekleme süreçlerinin tamamını deneyimlerine güvendiği GlassHouse Türkiye ekibine teslim etti.

 

Neden Bu Proje ve GlassHouse Türkiye?

İş Yatırım BT Ekibi, yedekleme ortamında yaşanan sıkıntıların kendilerini yeni bir arayış içerisine sürüklemesi sonucunda tüm operasyonu dış kaynak kullanarak yürütmeye karar verdi.

Bu hizmeti alanında uzman bir ekipten almayı arzu eden İş Yatırım, tecrübe ve referanslarına güvendiği GlassHouse Türkiye’yi tercih etti. Şirket prensiplerinin kaliteli dış kaynak hizmeti almaya dönük olduğunu belirten İş Yatırım Bilgi Teknolojileri Bölüm Yönetmeni Murat Alpar, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Yedekleme operasyonlarının tarafımızca takibini gerektiren bir sistem iş sürekliliğimizi olumsuz yönde etkiliyordu. Var olan yedekleme altyapımızın teyp destekli oluşu ve sanal sunucuların yedeklenememesi gibi durumlar sistemde sürekli güncelleme gerektiriyordu. Biz de yedekleme ortamımız için bir yatırım yapmak yerine uzman bir ekibin gözetiminde daha profesyonel bir sisteme geçmenin daha doğru olacağını düşündük ve yedekleme operasyonumuzun tümünü sistemleriyle birlikte GlassHouse Türkiye ekibinin yönetimine verdik. Sadece Türkiye’nin değil tüm bölgenin en başarılı firması olarak bildiğimiz GlassHouse Türkiye’yi tercih etmek bu anlamda hiç de zor olmadı.

Yedekleme operasyonumuzun uzman bir ekip tarafından yönetilmesi ve günlük olarak rapor paylaşılması işlerimizi çok rahatlattı. Bu projede GlassHouse Türkiye ekibini tercih ettiğimiz için çok memnunuz.”

 

 

Projeyle Sağlanan Avantajlar;

• Yedekleme operasyonu sorumluluğu ortadan kalktı,

• İşler sadeleşti,

• Maksimum verimlilik ve maliyet avantajı sağlandı.

 

 

Sağlanan Avantajlar

• Basit ve yönetimi kolay bir yedekleme altyapısı

• Hizmetlerin dışarıya Outsource edilmesi

• Daha güvenli veri saklama

• Yedekleme ve geri dönüş sürelerinde kısalma

• Maliyetlerde düşüş