HABERLER

L’Oreal Türkiye’nin Yedekleri GlassHouse ile Güvence Altında

Dünyada 100 yılı aşkın süredir ve Türkiye’de 1986 yılından bu yana uluslararası ve yerel 21 markasıyla faaliyet gösteren lider güzellik firmalarından L’Oréal, alanındaki liderliğini teknolojiye yaptığı yatırımlarla pekiştiriyor AR-GE ve ürün geliştirmeye ek olarak, satış ile müşteri memnuniyeti süreçlerinde de son teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan L’Oréal; Türkiye operasyonunda BT yedekleme çalışmalarını GlassHouse Türkiye ekibinin danışmanlığında EMC’nin Networker ve DataDomain çözümleriyle hayata geçirdi.

L’Oreal Türkiye BT ekibi, yedekleme sürelerinin artması sebebiyle yaşanan sıkıntıları gidermek ve teyp operasyonlarını ortadan kaldırmak amacıyla başlattıkları yeni nesil tekilleştirme teknolojilerine geçiş projesini GlassHouse Türkiye ekibinin desteğiyle gerçekleştirdi. Yedekleme operasyonlarını hızlandıracak disk temelli bir çözüme kavuşan L’Oreal Türkiye, GlassHouse Türkiye ekibiyle gerçekleştirdikleri bu proje sonrasında yedekleme işlemlerinin 2 kat hızlanmasıyla yedekleme sürelerinin yarı yarıya düştüğü ve iş sürekliliğinin arttığı bir çalışma ortamı sağlamış oldu.

Güvenilir bir iş ortağıyla uzun yıllar sürecek başarılı bir projeye imza attıklarını belirten L’Oreal BT Sistemleri Yöneticisi Abdullah Şen, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Eski teknolojilerin düzensiz ve devamlı risk oluşturan yapısı bizi fazlasıyla olumsuz etkiliyordu. Bu sıkıntılardan tamamen kurtulacağımız bir teknolojiye kavuşmamız GlassHouse Türkiye ekibi sayesinde hiç zor olmadı. Hızlı ve güvenilir bir yedekleme ortamında sakladığımız verilerimize istediğimiz her an kolaylıkla ulaşabiliyor olmanın yanında veri kaybının ortadan kalkması çalışma ortamımızda önemli oranda rahatlama sağlamamıza sebep oldu.”

 

Projeyle Sağlanan Avantajlar;

• Kolay erişilebilir, güvenli bir yedekleme ortamı oluştu,

• Yedekleme süreleri kısaldı,

• Disk temelli data saklama teknolojisine geçildi,

• Veri kaybı riski ortadan kalktı,

• Maksimum verimlilik sağlandı.