HABERLER

OMV Petrol Ofisine Yedekleme Operasyonu

OMV Petrol Ofisi, GlassHouse Türkiye’nin desteğiyle 38 lokasyonuna yayılmış yedekleme operasyonunu merkezileştirdi.

Türkiye’nin ikinci büyük özel sektör şirketi konumunda olan OMV Petrol Ofisi, yaklaşık 2.200 akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 11 akaryakıt, 3 LPG dolum terminali, 19 havaalanı ikmal ünitesi ve yaklaşık 1,2 milyon metreküp depolama kapasitesiyle, Türkiye’nin en güçlü dağıtım ağına sahip lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketidir. En güncel teknolojileri takip ederek alanında öncü olarak kalmayı hedefleyen OMV Petrol Ofisi, GlassHouse Türkiye ekibinin katkılarıyla yedekleme ortamını yeniledi.

OMV Petrol Ofisi BT Ekibi, var olan yedekleme altyapısının riskli ve maliyetli olmasının yanı sıra 38 farklı bölgede yürümekte olan yedekleme operasyonunun kendileri için önemli oranda zaman kaybına yol açtığını dikkate alarak yeni bir yedekleme çözümü arayışına girdi. Lokasyonlarda ekstra bir yedekleme operasyonu gerektirmeyen merkezi bir yedekleme altyapısı oluşturmayı hedefleyen OMV Petrol Ofisi BT Ekibi, GlassHouse Türkiye ile birlikte yedekleme altyapısını yeniden oluşturdu.

Mevcut verinin düşük hatlarla merkeze çekilebilmesinin kendileri için önemli olduğunu belirten OMV Petrol Ofisi Sistem ve Altyapı Uzmanı Murat Bozkurt, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Sahip olduğumuz yedekleme ortamının yaşattığı sıkıntılardan yola çıkarak merkezi ve daha basit bir yedekleme ortamına ihtiyaç duyduğumuzu farkettik ve bu alanda uzman olduğuna inandığımız GlassHouse Türkiye ekibi ile yedekleme altyapımızı yenilemeye karar verdik. Her lokasyonumuzda yedekleme sunucusu, teypler bulunması bir tarafa, bunların ayrı ayrı yönetilmesi gerekiyordu. Ayrıca verileri bölgelerin dışına çıkartamıyorduk.

Şimdi, EMC tekilleştirme teknolojileri ile lokasyonlarda bulunan verileri çok küçük boyutlara indirgeyerek pratik ve hızlı bir şekilde, mevcut hatlar üzerinden her gece merkeze çekiyoruz. Bölgelerde lokal bir yedekleme operasyonuna gerek kalmadı.”

 

Projeyle Sağlanan Avantajlar;

• Yedekleme operasyonu basitleşti,

• Maliyetler azaldı,

• Data kaybı riski büyük oranda ortadan kalktı.